baner arytmia-serca.com.pl
W witrynie arytmia-serca.com.pl poruszającym kwestię: Arytmia serca dla Twojego komfortu, wykorzystywane są pliki cookies. W przypadku, gdy nie udzielasz akceptacji - dokonaj korekty konfiguracji własnej przeglądarki WWW. Polityka Prywatności Strony
Kliknij by ZAMKNĄĆ
ARYTMIA SERCA
Spis Treści:

Leczenie

Arytmia serca jest najczęściej leczona farmakoterapią przy użyciu beta - brokerów, antagonistów wapnia, glikozydów czy innych substancji.

Przy leczeniu zaburzeń rytmu serca wykorzystuje się kardiowersję, czyli wyładowanie elektryczne w obrębie serca, które ma na celu przywrócenie prawidłowego rytmu w tachykardii nadkomorowej. Arytmia serca może być skutecznie leczona za pomocą ablacji. Metoda polega na likwidowaniu nieprawidłowych dróg przewodzenia impulsów z wykorzystaniem prądu o wysokiej częstotliwości. Leczenie arytmii warto rozpocząć w jak najszybszym czasie od postawienia diagnozy. Leczenie jest zależne od wielu czynników – od rodzaju arytmii oraz ich objawów i możliwych konsekwencji. Najlepsze prognozy dotyczą tych pacjentów, u których odpowiedzialność za rozwinięcie się arytmii spoczywa na innych schorzeniach powiązanych z pracą serca. Bardzo istotną rolę w leczeniu, a także zapobieganiu arytmii stanowi odpowiedni tryb życia. Wiąże się to z utrzymywaniem stałej, a zarazem proporcjonalnej do naszego wzrostu masy ciała. Osoby z nadwagą powinny zrzucić parę zbędnych kilogramów. Warto uprawiać regularnie sport, pozwoli to na zmniejszenie wagi ciała, poprawę krążenia oraz wzmocnienie mięśnia sercowego. Zmiana stylu życia musi się także wiązać z zerwaniem z niektórymi używkami. Palenie tytoniu jest niewskazane dla osób cierpiących nie tylko na zaburzenie rytmu serca, ale również na inne choroby związane z krążeniem. Osobom chorym na arytmię odradza się zarówno palenia papierosów czynnie jak i biernie. Warto także ograniczyć spożywanie dużych ilości napojów alkoholowych. Należy podjąć leczenie chorób współistniejących jeżeli takowe istnieją. W grupie tych schorzeń znajdują się: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, podwyższony cholesterol i choroba niedokrwienna. Dobranie odpowiedniej formy leczenia jest obowiązkiem lekarza. Odpowiednia dieta oraz zaprzestanie palenia papierosów wspomagane farmakoterapią mogą w niedługim czasie dać odpowiednie rezultaty.

poprzednia stronanastępna strona
Komentarze: forum wypowiedzi
~
o leczeniu
[ 5 sty 2014, 13:27 ]
[...] to takiego. Arytmia serca nie jest bardzo grozna choroba i wielu ludizom udaje się z [...] czytaj więcej